Erasmus + projekts (1.09.2016.-31.08.2018.) - Skola2023

Liepājas Jāņa Čakstes vidusskola
Pāriet uz saturu

Erasmus + projekts (1.09.2016.-31.08.2018.)

Projekti > Erasmus+
No 31.oktobra līdz 11.novembrim J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolas 20 skolēni no 10.un 11.klasēm un 4 skolotāji (J.Pāvila, G.Kravčuks, E.Bikše, I.Freiberga) atradās ārpus savas ierastās ikdienas vides, piedaloties Erasmus+  starptautiskajā starpvalstu sadarbības projektā Čehijas pilsētā Pribrama.
Projekts, kura tēma “Noziedzības jauniešu vidū novēršana” ir sabiedrībā aktuāla, vienos latviešu jauniešus no J.Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolas un čehu skolēnus no Pribramas Medicīnas koledžas 2 gadus, sevī ietverot dažādas izzinošas, izglītojošas, sadraudzību veidojošas aktivitātes gan Latvijā, gan Čehijā.
Projektā Erasmus+ , kā to paredz abu valstu skolu izveidotā programma, pirmā mobilitāte- brauciens uz partnervalsti tika mūsējiem- J.Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolas skolēniem. Atceroties sirsnīgo sagaidīšanu, nelielo uztraukumu, uzstājoties ar izveidotajām prezentācijām par savu skolu un pilsētu, iepazīšanās spēles, braucienu uz Čehijas galvaspilsētā Prāgā esošo Policijas muzeju, sporta dienas aktivitātes, debates un lekcijas, pašvaldības un Valsts policijas apmeklējumu, šaušanu ar loku skautu dienā, iejušanos spiegu tēlā, pirmās palīdzības sniegšanu, erudīcijas konkursus un citas nodarbes, visi J.Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolas projekta dalībnieki pauž tikai atzinīgus un prieka pilnus vārdus, atzīstot, ka šīs nepilnās divas nedēļas ir likušas uz daudzām ikdienas lietām palūkoties savādāk, bijušas interesantas un izglītojošas, pilnas ar dažādiem jautriem notikumiem, svešvalodu zināšanu nostiprinošas un jaunu draudzību veidojošas. Nu atliek gaidīt februāra mēnesi, kad savās mājās Liepājā uzņemti tiks Erasmus + projekta čehu sadarbības partneri jeb, kā skolēni saka, “mūsu draugi”!


Atgriezties pie satura