Viesos dzejnieks K.Vērdiņš - Skola2023

Liepājas Jāņa Čakstes vidusskola
Pāriet uz saturu

Viesos dzejnieks K.Vērdiņš

Par mums > Aktualitāšu arhīvs > Maijs
2024.gada 2.maijā Liepājas Jāņa Čakstes vidusskolā viesojās Kārlis Vērdiņš, viens no mūsdienu latviešu literatūrā talantīgākajiem dzejniekiem. Jau iepriekš Kārlis Vērdiņš saņēmis Latviešu literatūras gada balvu par saviem dzejas darbiem. Tā viņam tika piešķirta arī šogad par dzejoļkrājumu bērniem ,,Jandāliņš". Jāmin, ka nominēts tika arī krājums ,,Lībiešu leģendas". Tieši ar šiem dzejoļkrājumiem visvairāk dzejnieks iepazīstināja skolēnus savās improvizētajās literatūras stundās, kurās bija pulcējušies skolēni no 5.-12.klasēm, kuri jau iepriekš bija iepazinuši dzejnieka darbus, lai vēlāk tos vizualizētu. Tādēļ kaut kā pats par sevi saprotams, ka, sagaidot dzejnieku, skolas telpa 2. maijā uzmirdzēja bērnu zīmējumos ar motīviem no Kārļa Vērdiņa dzejas. Savukārt 9.b klases zīmētie cimdiņi (arī pēc Kārļa Vērdiņa motīviem) bija kā atgādinājums par šodien jauniešiem nepieciešamajām vērtībām. Papildu dzejas lasījumiem un sarunām arī izskanēja dziesma ,,Mans avots" (vārdu autors, protams, Kārlis Vērdiņš) no Jāņa Lūsēna mūzikla pēc Oskara Vailda pasakas ,,Zvaigznes bērns".
Tā kā lielākajiem skolēniem paredzētajā stundā dzejnieks šoreiz īpašu uzmanību veltīja savai konceptuālajai dzejai, tās izpausmēm Latvijā, bijām pieaicinājuši arī literatūras interesentus no citām vispārizglītojošām skolām, lai klausītos lasījumu no ,,Lībiešu balādēm", stāstījumu par savu literatūrzinātnieka darbu, kurā Kārlis Vērdiņš arī sevi ir apliecinājis spoži jau vairāku gadu garumā.
Neformālā stunda bija ar latviešu valodas un literatūras skolotājām skolas bibliotēkā, kur tika runāts par skolas dzīves problēmām, norisēm literārajos procesos, vienkārši par dzīvi.
Ar smaidu jāsaka, ja atgriezeniskā saite pēc pasākuma dalībniekiem tik pozitīva, tad skaidrs, ka ar dzejnieku un literatūrzinātnieku Kārli Vērdiņu tiksimies vēl!.
Atgriezties pie satura