Liepājas teātra aizkulisēs - Skola2020

Pāriet uz saturu

Liepājas teātra aizkulisēs

Par skolu > Aktualitāšu arhīvs > Decembris
Pateicoties iniciatīvai “Latvijas skolas soma 4. klašu skolēni apmeklēja nodarbību “Ielūkojies Liepājas teātra aizkulisēs!” .
Skolēni jau vairākkārt bija apmeklējuši Liepājas teātra izrādes, bet šoreiz viņiem bija iespēja ielūkoties teātra aizkulisēs un apskatīt teātri no otras puses. Tā nebija tikai ekskursija, pasākums bija cieši saistīts ar mācību procesu. Latviešu valoda – tēli un to raksturojums , teika par teātra  Balto dāmu; sociālās zinības –  teātra vēsture, pieklājības normas , kuras jāievēro teātrī;  vizuālā māksla – skatuves uzstādījums, dekorācijas; mājturība un tehnoloģijas – skatuves tērpi.
             Ekskursija lika skolēniem aizdomāties, cik sarežģīts ir šis darbs, bet, kā teica ekskursijas vadītāja, tad aktieriem tā ir sirds lieta. Skolēniem bija lieliska iespēja nostāties uz skatuves un izjust, cik tuvu patiesībā sēž skatītāji. Viņi iepazina arī  citu teātra  darbinieku profesijas. Skolēniem sevišķi patika teātra frizētava, kurā ir daudz parūku, tās bija iespēja arī pielaikot.
Pēc ekskursijas notika spraiga diskusija, dalīšanās spilgtākajās atmiņās un vizualizēšana, kā arī sava viedokļa paušana rakstveidā. Skolēniem bija paticis stāstījums par Liepājas teātra vēsturi, taču visvairāk palicis atmiņā stāsts par teātra Balto dāmu.
Atgriezties pie satura